Tudnivalók az árverésről
Pár lényeges tudnivaló az oldalon elindult Árverésről
Miért indult árverés itt az oldalon?
Mint a legtöbb hasonló osztályban szereplő egyesületnek, a Sárszentágotai Sportklubnak is szűkösek az anyagi lehetőségei. Az Önkormányzat biztosítja részünkre az olyan alapköltségek forrását, ami a létesítmény fenntartáshoz, nevezési díjakhoz, utaztatáshoz kapcsolódik. Egyéb támogatók és bevételek hiányában szeretnénk kihasználni az internet adta lehetőségeket és ezzel az összefogással magunk gyűjteni némi plusz összeget olyan dolgokra, mint pl. egy új garnitúra mez, sporteszközök, felszerelések. Ezt az összeget elkülönítve gyűjtjük és amint megvan a kitűzött célra elegendő összeg, azt megvesszük.
Kik hirdethetnek termékeket az árverésen? Hogyan működik ez a dolog?
Az első és leglényegesebb dolog az az, hogy a meghirdetett termékek FELAJÁNLÁSOK. Az árverési listában szereplő tételek olyan felajánlások, amik nem közvetlenül pénzbeliek. A felajánló az, aki egy olyan, számára már esetleg felesleges vagy éppen támogatási céllal kiválasztott dolgot (műszaki cikket, sportszert, ruházati cikket, stb.) tesz fel a licit tárgyaként. Ezzel egyidejűleg gyakorlatilag lemond róla és annak esetleges eladásából származó összegről a Sportklub részére, mert az azok eladásából származó összeg lesz maga a támogatási összeg. A licitáló, illetve a licitet megnyerő vásárló pedig az, akitől konkrétan származik a bevétel. Ezt úgy kell tekinteni, hogy aki a Sportklubot támogatni szándékozik, nem egy Támogatói Jegy-et vesz, hanem a vásárlási összeggel támogat minket, miközben hozzájut valamihez, amire licitált, azaz kap "valamit" a támogatásáért. Az egész hasonló, mint a tombola (ahol tárgynyeremények vannak), azzal a különbséggel, hogy ott csak az nyer, akit kisorsolnak, itt pedig az, aki nagyobb felajánlást tesz. Egy árverési tétel eladása során mind a felajánló, mind a licit nyertes egyaránt támogatónkká válik.
Hogyan lehet árverést indítani?
A folyamat eleje nem automatikus. Árverést indítani a felajánlóval történt előzetes egyeztetés alapján én tudok, mint az oldal adminisztrátora és egyben az árverés szervezője. Felajánlásokkal kapcsolatban a 'Termék felajánlás' menüpontból lehet közvetlenül üzenetet küldeni. Az egyeztetés után elindítom az aukciót.
Mit kell tenni, ha licitálni akarok?
Míg az aukciós listát bárki megnézheti, licitálni csak itt az oldalon hivatalosan regisztrált tagok tudnak. A regisztrációt követően a választott felhasználói névvel és jelszóval belépve indulhat a licitálás. A legkisebb egység (licitlépcső) 100Ft. Az adott árverés lejárati idejét követően a legnagyobb licitet tevő lesz a nyertes. Az ajánlattételeket a 'Licittörténet' link alatti oldalon lehet végigkövetni.
Mik a szabályok?
Aki részt kíván venni bármelyik árverésen akár felajánló, akár licitálói minősítésben az az alábbi néhány pontból álló szabályt kell, hogy elfogadja:
- Az árverésekből befolyt összeget a Sportklub támogatására fordítjuk.
- Regisztrálj és licitálhatsz a hirdetett termékekre!
- A lejáratkor érvényes legmagasabb összegű licitet adó felhasználó lesz jogosult a termék megvásárlására az általa tett legmagasabb összegű licitnek megfelelő vételáron. A hirdetett termékekre nincs garancia, kivéve ha ez a leírásban jelezve van. Javaslom a személyes átvételt, hogy csak a megtekintett és kipróbálható állapotú termék vételára kerüljön kifizetésre.
- Kérek mindenkit, hogy csak is kizárólag abban az esetben tegyen licitet és akkora összegben, amiért valóban hajlandó is megvásárolni az adott terméket.
- A terméket felajánló tudomásul veszi, hogy a Sportklub javára felajánlott termék a meghirdetését követően már a Sportklub tulajdona, ahogy az annak eladásából befolyt összeg is. Amennyiben a termék végképp nem kel el a minimális áron többszöri újrahirdetését követően sem, úgy a felajánló tulajdonának tekinthető ismét.